Ana Sayfa > Hizmetlerimiz > Microsoft Azure Danışmanlık


Microsoft Azure Danışmanlık

Microsoft Windows Azure Danışmanlık

Microsoft’un bulut platformu üzerindeki Microsoft Azure servis ve Sanal Sunucu çözümlerinizde satın alma noktasından kurulum noktasına kadar, Microsoft Azure ürünleri için danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

Microsoft Azure Nedir?

Microsoft ;Azure, Microsoft’un ürünlerini kendi veri merkezi üzerinde Sanal Sunucuveya Servis olarak kiralama modeli ile alabildiğiniz bir bulut platformudur. Örneğin Office 365 altındaki ürünler de Microsoft Azure üzerinde yüklü şekilde size servis edilmektedir.

Microsoft Azure satın almak istediğinizde istediğiniz işletim sistemi yüklü şekilde bir sanal sunucu alabileceğiniz gibi, hazır bir sistem üzerinde serviste satın alabilirsiniz. Örnek olarak bir Sanal Sunucu alıp üzerine Microsoft SQL Server yükleyebilirsiniz. Yada hiç bir sanal sunucu almayıp, Microsoft SQL Veritabanı'nı sadece servis olarak alırsınız. Bu şekilde aldığınızda sunucu güncellemeleri, bakımı veya yedeklemesi ile uğraşmazsınız. SQL Azure size bağlantı bilgileriniz verir ve gerisini kendi halleder.

Microsoft Azure Satın Alma Modelleri

Microsoft Azure Servis ve hizmetlerini Online Lisans veya Open Lisans modeli ile satın alabilirsiniz. Microsoft Azure servisleri ve ürünleri için OV, OVS ile EA, EAS lisans modeli ile ilgili de çalışma yapılabilmektedir.

Sanal Sunucu mu yoksa Servis mi?

Sisteminiz için gerekecek en optimum sanal makina ve servis çözümlerini üretiyoruz. Eğer sisteminiz de Microsoft Azure servisleri üzerinde çalışabilecek bir yapı var ise bunu Microsoft Azure servisleri üzerine taşıyoruz. Böylece yapınız için en uygun Microsoft Azure çözümünü elde etmiş oluyorsunuz.

Microsoft Azure ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgi için windowsazure@makronet.com.tr adresine e-posta gönderebilir veya 0 216 455 0 555 numaralı telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

İletişim Formu

GÖNDER

bizi takip edin

Hizmet ve güncellemelerden haber almak için e-posta listemize katılın.

© 2000 - 2022 Makronet Bilgi Teknolojileri /
Gizlilik ve Kurallar /
İçerik Yönetimi ve Web Tasarım